تورياب
کارهایی که در تایلند نباید انجام داد

کارهایی که در تایلند نباید انجام داد! : تایلند که سالیان سال است، مورد استقبال بسیاری از توریست ها و گردشگران در سراسر جهان قرار گرفته، علاوه بر جاذبه های گردشگری، مراکز تجاری و تفریحی و ... که داشته، فرهنگ جالبی نیز دارد. مردمان این کشور آسیایی، خونگرم و مهربان بوده و همیشه لبخند به لب دارند. اما آداب و رسوم خاصی داشته که یک توریست و گردشگر، قبل از سفر تور تایلند خود باید درباره آنها بداند تا ناخواسته کسی را ناراحت نکند. در ادامه با لست تورز همراه باشید تا با این قوانین آداب معاشرت تایلندی های آشنا شوید

به آغوش گرفتن راهبان

مردم تایلند پیرو مذهب بودایی هستند. در این کشور نیز معبدهای بسیاری وجود دارد، بنابراین راهبان بسیاری در آن زندگی می کنند. در تایلند راهبان به شدت مورد احترام قرار میگیرند. به آغوش کشیدن و بغل کردن آن ها ممنوع است. این راهبان تایلندی، اجازه ندارند به هیچ زنی دست بدهند. و جالب اینجاست که بدانید، بین یک زن و یک راهب، حق با راهب است. حتی اگر در یک اتوبوس باشید، نمیتوانید کنار هم بنشینید، و حتما باید یک صندلی خالی بین شما باشد و یا حق نشستن روی صندلی خالی نیز برای راهبان است!

به آغوش گرفتن راهبان

درآوردن کفش در بعضی مکان های عمومی

مردم تایلند معمولا کفش هایی مثل صندل و دمپایی های سبک به پا دارند. علت استفاده از آن ها نیز به خاطر احترام است. توریست ها و گردشگران تور تایلندنمیتوانند با کفش و یا دمپایی وارد معبدها، خانه و یا حتی بعضی از فروشگاه ها شوند! وارد شدن با کفش به این مکان ها، به معنی بی احترامی به حضار است. به همین خاطر است که جلوی درب هر مکان عمومی، سیل کفش ها را میبینید. پیشنهاد می شود در سفر تور تایلند خود، کفش هایی را انتخاب کنید که در آوردن و پوشیدنشان راحت و سریع باشد.

درآوردن کفش در بعضی مکان های عمومی

از پای خود استفاده نکنید!

استفاده کردن از پای خود، برای اشاره کردن به چیزی یا کسی، و یا حتی استفاده کردن از آن برای کارهای ساده ای مثل جلوگیری از بسته شدن درب، بی احترامی بوده و یک اشتباه نابخشودنی محسوب می شود. چرا که تایلندی ها معتقدند پا، عضو کثیف و آلوده بدن است. به همین خاطر اشاره کردن با آن و یا انجام دادن کاری، بسیار زشت است. همینطور استفاده از انگشتان پا به سمت راهب ها و یا مجسمه بودا به معنی فحش و ناسزا می باشد.

از پای خود استفاده نکنید!

احترام به خاندان سلطنتی تایلند

نکته دیگری که توریست ها و گردشگران تور تایلند نباید فراموش کنند این است که، هرگز به خاندان سلطنتی تایلند توهین و بی احترامی نکنند! این خاندان بین مردم تایلند بسیار محبوب و مورد احترام بوده، تا حدی که در روزهای بزرگداشت پادشاه نیز، جشن های بزرگی برپا می کنند. توهین به خاندان سلطنتی برای هر فردی مجازات دارد. تا حدی که اگر سکه ای روی زمین باشد، نباید پا روی آن بگذارید. همانطور که گفته شد، پا عضو کثیفی در بین مردم تایلند بوده و اینکار بی احترامی بوده و برای فرد مجازات دارد.

احترام به خاندان سلطنتی تایلند

پوشش صحیح در شهر

همانطور که میدانید، تایلند یک کشور گرمسیر است. به همین خاطر سواحل آن همیشه شلوغ از توریست ها و گردشگران تور تایلند بوده که مشغول به انجام تفریحات آبی و یا آفتاب گرفتن هستند. تایلند زیباترین سواحل دنیا را داشته و از رایج ترین کارهایی که توریست ها در آن ها انجام میدهند آفتاب گرفتن است. اما نکته ای که توریست ها و گردشگران تور تایلند در سواحل باید رعایت کنند، پوشش درست و استفاده از مایوهای پوشیده است. پوشیدن مایو و لباس های بسیار باز در این مکان ها قابل قبول نبوده و از نظر مردم محلی، بی احترامی است.

پوشش صحیح در شهر

اشاره با انگشت دست ممنوع!

یکی از رایج ترین کارهایی که روزانه انجام میدهیم، اشاره کردن با انگشت برای نشان دادن چیزی یا صدا کردن کسی است. باید بدانید، اشاره کردن با انگشت در تایلند، کار زشت و ناپسندی است! اگر در تایلند کسی را با انگشت دست و یا سوت زدن صدا کرده و از او درخواست چیزی کنید، برای او به این معنی است که او را مثل سگی بی ارزش فرض کرده و دچار دردسر خواهید شد. در اینجور مواقع بهتر است دست خود را طوری بگیرید که کف دست رو به زمین بوده و انگشت ها بسته است.

اشاره با انگشت دست ممنوع!

سر یک تایلندی را لمس نکنید

برای تایلندی ها، سر که بالاترین قسمت بدن است، یک عضو بسیار قابل احترام و مهم است. به همین خاطر لمس کردن آن ممنوع است. حتی اگر اتفاقی دستتان به سر کسی برخورد کرد، سریع از او عذرخواهی کنید. لمس و ناز کردن سر یک تایلندی کار زشتی است. حتی تایلندی ها قانون نانوشته ای دارند که می گوید "سر یک تایلندی برای لمس کردن نیست" بنابراین اگر سر یک کودک تایلندی را نوازش کردید و او شما را با قیافه ای درهم نگاه کرد، تعجب نکنید.

سر یک تایلندی را لمس نکنید

از چنگال یا چاقو استفاده نکنید

غذاهای تایلندی به قدری نرم هستند که از چاقو برای خوردن استفاده نشود. علاوه بر این در بیشتر رستوران ها، چاقو داده نمی شود. در تمام رستوران های دنیا، حین سرو غذا، قاشق و چنگال داده می شود، در تایلند نیز همینطور است. اما نکته که به آن توجه کنید این است که از چنگال برای خوردن استفاده نکنید! یعنی چنگال را وارد دهان نکنید، اینکار بی احترامی به جمع است. تایلندی ها اعتقاد دارند تنها قاشق باید دهان را لمس کند.

از چنگال یا چاقو استفاده نکنید

سوت نزنید

تا اینجا باید متوجه شده باشید که تایلندی ها افراد خرافاتی هستند. یکی دیگر از عجیب ترین چیزهایی که روی آن حساس هستند سوت زدن است. سوت زدن در تایلند به معنی فراخوانی ارواح شیطان است. بنابراین اگر دیدید که شب صدای سوت به گوش رسیده و مردم مضطرب هستند، تعجب نکنید! تایلندی ها معتقدند، سوت زدن بدشانسی بزرگی به همراه داشته، بنابراین توریست ها و گردشگران تور تایلند باید سعی کنند اینکار را انجام ندهند.

سوت نزنید

22
(0) نظر
برچسب ها : تایلند
ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک
ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک نزدیکترین جزیره و ساحل به بانکوک میباشد

ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک فرار از شلوغی شهر بانکوک (بانکوک بزرگترین شهر در جنوب شرق آسیا)و صرف یک روز در یک جزیره گرمسیری زیبا! ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک در نزدیکی سواحل پاتایا واقع شده و نزدیکترین جزیره به بانکوک است با دو ساعت رانندگی از جنوب بانکوک، شما را به معبد معروف ساحلی پاتایا می برد. در اینجا شما برای یک سفر کوتاه به جزیره زمرد سبز کوه لان Koh Larn و ساحل کوه لان میرسیدو سواحل شن نقره ای و ماساژ گرم منتظر شماست.البته باید بدانید جزیره کو لان بانکوک در 7 کیلومتری پاتایا قرار دارد و ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک انتخاب مناسب برای تمام افرادی است که در Bangkok کار می کنند. بعد از ساعت ها کار در روز جمعه، می توانند در اتوبوس از ایستگاه اِک کامای Ekkamai به پاتایا بروند که هر 20 تا 30 دقیقه در این مسیر اتوبوسها وارد ایستگاه میشوند و از ایستگاه اِک کامای Ekkamai کمی بیش از 2 ساعت طول می کشد تا به ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک برسید.بدلیل نزدیکی این ساحل به شهر پاتایا شما می توانید در شهر پاتایا یا در Koh Lan  شب را استراحت کنید.

ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک

راه رسیدن به ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک:

بهترین مسیر از طریق عبور از بندر Bali Hai در پاتایا است و همچنین استفاده از اتوبوس ها و مینی ون ها از ایستگاه اتوبوس Ekamai در شرق بانکوک که هر کدام مزایای مختلفی دارند، اتوبوس های بزرگ دارای فضای زیادی برای چمدان هستند و فقط بسیار کم و راحت هستند. اما اگر مسافرت تور بانکوک شما با یک کوله پشتی کوچک باشد، قطعا با مینی ون ها که سریعتر حرکت می کنند و مهمتر از همه، مسافران را مستقیما به ساحل بالی هو در پاتایا می رسانند. مناسبتر میباشد اتوبوس و ون ها حدود 150 بات از بانکوک به پاتایا هزینه دارد.همچنین شما می توانید از طریق کشتی از پاتایا با پرداخت 30 بات در عرض 45 دقیقه به ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک. برسید و تاکسی شاتل در همه جا است و شما را به ساحل می برد. من ساحل Thien را توصیه می کنم چون بسیار آرام و ساکت است.ساحل کوه لان ساحل تمیز و دارای دریا کریستال روشن است. شما می توانید صندلی با چتر آفتاب را با 30 بات اجاره کنید.

ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک

کوه لارن بانکوک یک جزیره نسبتا کوچک عمدتا جنگلی و کوهستانی و بسیار سرسبز است ، چندین نقطه از بالای جزیره وجود دارد که ارزش دیدن دارند به این معنی که شما می توانید به راحتی بین اسکله و سواحل اصلی پیاده شوید، بنابراین واقعا مهم نیست که به کدام اسکله آن وارد میشوید ویا جایی که می خواهید اقامت کنید. همواره اجاره  موتورسیکلت ارزان در دسترس خواهد بود، اما برای راحت تر شدن سفر در جزیره کوه لارن ساحل تاوان Tawaen Beach که ساحل توریستی محبوب و بزرگترین ساحل در کوه لارن که در آن اکثر هتل ها کافه ها، مغازه ها، خانه های ییلاقی وجود دارد را انتخاب کنید. ساحل تاوان تقریبا یک کیلومتر طول دارد

 ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک

فعالیت های ورزشی و آبی ساحل مانندقایقرانی با قایق موز، قایق های موتوری، اسکی جت میباشد. ساحل تاوان در آخر هفته ها بسیار شلوغ است و توسط شمار زیادی از گردشگران چینی محاصره شده است. لازم به توضیح است که هتلهای کوه لارن بانکوک در مقایسه با پاتایا گرانتر میباشند.ساحل دیگر جزیره کوه لان بانکوک ساحل سامه که در سمت غرب جزیره قرار دارد میباشد و دارای رستوران ها، فروشندگان و ورزش های آبی بسیار کمتری نسبت به ساحل تاوان است.

 در رابطه با تور تایلند و راهنمای سفر به بانکوک و جاذبه های گردشگری بانکوک و همچنین انتخاب هتل های بانکوک میتوانید از مطالب توریاب استفاده کنید و یا سفرنامه بانکوک را خوانده و نظرات خود را پس از سفر از تور بانکوک به ما بگوئید.

23
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-بانکوک
هتل آماری پوکت تایلند

هتل 4.5 ستاره آماری پوکت تایلند دارای لوکیشن دیدنی و جذاب از دریای آندامان با 380 اتاق و سوئیت، لوکس جدیدبا نمای اقیانوس از ساحل خصوصی هتل است آماری دارای 2 استخر در فضای باز با کلاس آبگرم در سطح کلاس یک جهانی و 2 رستوران و اینترنت  Wi-Fiرایگان موجود در فضاهای عمومی است.

هتل آماری پوکت تایلند

هتل در جنوب شهر پوکت،قرار دارد کمتر از 1.6 کیلومتر از جاده شب زنده داری بنگلادش  وبازار Jungceylon و 11 کیلومتراز سیمون کاباره فاصله دارد. خدمات شاتل رایگان به ساحل کاتا پوکت براحتی قابل دسترس است.هتل 55 دقیقه از فرودگاه بین المللی پوکت فاصله دارد. ویژگیهای اتاقهای هتل دارای فضای روشن و با روح همراه با بالکن خصوصی و منظره زیبا  خلیج است. امکانات اتاقهای هتل آماری عبارتند از تلویزیون ماهواره ای، پخش دی وی دی و چای / قهوه ساز و  طیف گسترده ای از درمان های زیبایی. آرامش بخش و ماساژ تایلندی که در مرکز تناسب اندام هتل فراهم شده است.رستوران غذاهای ایتالیایی، و خدمات آشپزی تایلندی. ناهار خوری بین المللی در رستوران اسکله بخش دیگری از امکانات هتل میباشد

تگها: هتلهای تایلند تور تایلند

23
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-هتل
هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند

هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند : هتل سه ستاره سیوالای سیتی در قسمت جنوبی پاتایا قرار داشته و یکی از بهترین هتل های سه ستاره در شهر است. سرویس دهی و پذیرش در هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند به صورت شبانه روزی انجام می شود. از جمله امکانات و خدماتی که این هتل به توریست ها و گردشگران تور ارزان پاتایا ارائه میدهند میتوان به ترانسفر فرودگاهی و درون شهری، پارکینگ اختصاصی، سرویس دهی و پذیرش شبانه روزی، خشکشویی و اتوشویی، نگهداری از کودکان، سالن کنفرانس و جلسات، سالن آرایشی، کرایه اتومبیل، اینترنت بی سیم رایگان، سرویس دهی و پذیرش شبانه روزی، روزنامه رایگان در لابی و ... اشاره کرد.

هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند

اتاق هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند

هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند به طور کلی دارای 117 اتاق و سوئیت بوده که به چند دسته زیر تقسیم می شوند :

 • اتاق های یک تخته
 • اتاق های دو تخته
 • اتاق های سه تخته
 • اتاق های استاندارد
 • اتاق های خانوادگی
 • سوئیت

برای تمام اتاق ها و سوئیت های این هتل سه ستاره سرویس دهی به صورت شبانه روزی انجام می شود. اینترنت بی سیم رایگان به صورت رایگان برای همه اتاق ها و سوئیت ها ارائه شده است. از امکاناتی که داخل اتاق ها برای توریست های و گردشگران تور لحظه آخری پاتایا میتوان سیستم تهویه هوا، سیستم گرمایشی و سرمایشی، مینی بار، تلویزیون ماهواره ای، حمام اختصاصی به همراه لوازم بهداشتی و آرایشی، گاوصندوق، تراس اختصاصی، چای ساز و قهوه ساز و ... را نام برد.

اتاق هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند

امکانات رفاهی و رستوران های هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند

صبحانه های این هتل سه ستاره آمریکایی و رایگان هستند. در رستوران های هتل انواع و اقسام غذاهای بین المللی، محلی، تایلندی و ... سرو می شوند. از جمله امکانات رفاهی و سرگرم کننده هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند میتوان به استخر، ماساژ، سونا، اسپا و جکوزی اشاره کرد.

امکانات رفاهی و رستوران های هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند

دسترسی های نزدیک به هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند

از هتل سیوالای سیتی سه ستاره تا خیابان واکینگ استریت تنها سه دقیقه فاصله است. همینطور مراکز خرید بسیار خوبی نظیر گاردن پلازا، تسکو و اسکله پاتایا در فاصله دو کیلومتری هستند. جاده بیچ رو در فاصله یک کیلومتری و مرکز خرید توککام در فاصله 450 متری قرار دارند. از فرودگاه بین المللی تایلند تا هتل سیوالای سیتی پاتایا تایلند 125 کیلومتر فاصله است.

22
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-پاتایا
نکاتی در سفر به بهشت گردشگری پاتایا

بر اساس سایت رسمی سفر به تایلند  بسیار غیرمحتمل است که در طول سفر به پاتایا، تایلند، چیزی خارج از برنامه‌ریزی شما پیش رود.

سفر به بهشت گردشگری پاتایا

گرچه بهشتی همچون پاتایا، کاملاً مصون از جرم‌های گاه‌وبیگاه، تصادف و یا بیماری نخواهد بود. بدین منظور لست‌تورز سعی دارد تا با دادن برخی اطلاعات ضروری به مسافران تور پاتایا، تایلند از بروز هرگونه اتفاق ناخوشایندی برای آنان تا حد ممکن جلوگیری کنند.اولین هشدار لست‌تورز به مسافران تور پاتایا این است که مراقبت وسایل و مدارک شناسایی خود بویژه در مکان‌های شلوغ مانند اتوبوس‌ها، بارها و غیره باشید. همچنین مواظب سودجویانی باشید که با حربه‌هایی چون فروش سنگ‌های قیمتی زیر قیمت بازار در پی چپاول توریست‌ها هستند و یا آن را تشویق به سرمایه‌گذاری در موردهای مشخصی می‌کنند که تمامی آن‌ها به چپاول و غارت گردشگران ختم می‌شود!قبل از سوارشدن به اتوبوس، تاکسی و هرگونه وسیله نقلیه و یا اجاره جت‌اسکی، موتور و غیره، حتماً در مورد قیمت به توافق برسید و تا قبل از اینکه قیمت را تعیین نکرده‌اید، هیچ‌گاه از آنان استفاده نکنید. یکی از بهترین وسایل نقلیه برای جابه‌جایی در پاتایا، توک‌توک است. اگر برای اول است که به پاتایا سفر می‌کنید، احتمال اینکه مورد چپاول رانندگان قرار بگیرید، زیاد است، پیشنهاد لست‌تورز به شما این است که قبل از هرگونه اقدامی از پذیرش هتل محل اقامت خود و یا اشخاص مورد اعتماد، در مورد هزینه جابه‌جایی از A به B سؤال کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌ اضافه نشوید.

شماره تلفن‌های ضروری در سفر به پاتایا

 • کد پاتایا  038
 • پلیس 191
 • آمبولانس 199
 • پلیس ساحلی 038 311 285
 • بیمارستان بانکوک پاتایا  038 428 374و 038 42 7751 و 038
 • فوریت‌های دارویی 1669
 • پاتایا TTA  038 428 750
 • اداره مهاجرت 038 252 750-1
 • کمک اپراتور در تماس با خارج از مرزهای تایلند 100
 • برنامه پروازها 1566

پیش‌شماره‌ای به شما در یافتن شماره تلفن‌ اشخاص و سازمان‌ها کمک می‌کند (همانند 118 خودمان( 1133

در صورت گم‌شدن وسایلتان، به حتماً به پلیس گزارش بدهید، هزینه استاندارد هر گزارش 10 تا 20 بت می‌باشد.

علی‌رغم تمامی تلاش شهر پاتایا، برای پاک‌سازی فضای شهری و تشویق بیشتر خانواده‌ها برای مسافرت بدان، اما برخی موضوعات هستند که در پاتایا کاملاً قانونی و بخشی از سیاست جذب توریست می‌باشند. لذا در صورت همراه داشتن کودکان (بویژه بعد از غروب ‌آفتاب) سعی کنید در کنار ساحل‌ها یا هتل محل اقامتان بمانید. در این ساحل‌ها، تمامی امکانات تفریحی برای شما و کودکانتان فراهم است. ساحل‌های Naklua و Jomtien، کاملاً جو خانوادگی دارند.ولتاژ برق مورد استفاده در پاتایا 220 ولت است و اغلب پریزهای برق دارای 2 پین هستند. البته دسترسی به اداپتور یا ترانسفورمر به راحتی ممکن است. در پاتایا درمانگاه‌های بسیاری برای بیماری‌های رایجی چون سرماخوردگی برقرار است. هزینه آن‌ها بین 200 تا 600 بت خواهد شد که این هزینه شامل حق‌الزحمه دکتر معالج و داروها خواهد بود. بدیهی است که داروهای وارداتی گران‌تر تمام می‌شوند.

 • آدرس بیمارستان بانکوک (بزرگ‌ترین بیمارستان در پاتایا) : 301 مو 6، جاده سوکومتیو (Sukumvit
 • کلینیک بین‌المللی پاتایا: کلینیکی که بین توریست‌ها بسیار معروف است که در منطقه سویی پاتایا (Soi Pattaya4.50 واقع شده است.

سیم‌کارت‌های قابل‌فروش را می‌توانید از تمامی مراکز خرید تهیه کنید. اپراتورهای 7-Eleven، Family Marts، AIS، DTAC و True (که بین توریست‌های ایرانی بسیار مشهور است) از اپراتورهای ارائه‌دهنده سیم‌کارت در پاتایا می‌باشند. اما لست‌تورز به شما پیشنهاد میکنند که برای تهیه سیم‌کارت ارزان‌تر می‌توانید بهتوک کام (Tuk Com) واقع در جاده پاتایای جنوبی بروید. برای برقراری تماس در داخل پاتایا پیش‌شماره 038 و سپس شماره 6 رقمی را شماره‌گیری کنید. برایتماس با بانکوک ابتدا کد 02 و سپس شماره 7 رقمی را بگیرید. برای تماس موبایل با موبایل ابتدا باید کد  (08x) و سپس شماره 7 رقمی را شماره‌گیری کنید.

لست‌تورز برایتان سفری خوش و پر از لحظات خوش را در تور پاتایا، تایلند آرزومند است...

22
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-پاتایا
ساحل ناکلوآ پاتایا Naklua Beach
ساحل ناکلوآ پاتایا | Naklua Beach ساحلی دو طرفه با ساحل شنی و سنگی است.

ساحل ناکلوآ پاتایا | Naklua Beach و ساحل وانگ آمات پاتایا Wong Amat Beach در شمال شهر پاتایا قرار دارد.کاملترین و تمیزترین ساحلهای پاتایا است.اگر بخواهید از تعطیلات ساحلی به عنوان بخشی از سفر خود در تور پاتایا لذت ببرید ساحل وانگ آمات پاتایا Wong Amat Beach برای شما مناسب است. Naklua یک بخش بسیار آرام و مسکونی از شهر پاتایا است، و محبوب ترین ساحل این منطقه است به ویژه اینکه فرهنگ تایلندی را نمایش می دهد.ناکلوا ساحلی بسیار آرام و مسکونی در پاتایا می باشد که تعدادی بنای نمادین و جاذبه توریستی را در خود جای داده است. از جمله این بناهای برجسته می توان به پناهگاه حقیقت (Sanctuary of Truth) اشاره نمود. در اینجا اطلاعات مهمی شامل اینکه در ناکلوا چه کارهایی را می توانید انجام دهید، همراه با نقشه دقیقشان برایتان ارائه نمودیم. جاذبه های پیشنهادی در اینجا بسیار متفاوت و عمدتا مناسب خانواده ها هستند. این جاذبه ها معمولا فرهنگ تایلند را به نمایش می گذارند و به شما اجازه کشف دنیای طبیعی و مصنوعی فراتر ازسرزمین لبخند ها را می دهند. در این منطقه کوچک از پاتایا می توانید از آرامش و هیجان و تفریح در تور پاتایا لذت ببرید.

ساحل ناکلوآ پاتایا Naklua Beach

ساحل ناکلوآ پاتایا هنوز جذابیت یک روستای ماهیگیری را حفظ نموده است. Naklua در واقع هنوز یک بازار ماهی خوب است در ساحل ناکلوآ شما بسیاری از خانه های چوبی عجیب و غریب و مغازه ها با صنایع دستی سنتی تایلندی پیدا کنید. ساحل Naklua پاتایا بهترین توصیف به عنوان یک ساحل از دو طرف است، انتهای جنوب ساحل ناکلوآ پاتایا سنگی است و تا حدودی نادیده گرفته می شود ولی انتهای شمالی ساحل Naklua ساحل وانگامات Wongamat میباشد که بسیار مناسب برای شنا و آفتاب گرفتن است. وقتی می گویم ساحل پاتایا ناکلوا نیمی ساحل سنگی و و نیمی ساحل شنی است.ولی در بعضی موارد توریستها با بی مبالاتی باعث خرد شدن شیشه در کف ساحل شده است.پس مراقب باشید با کفش یا دمپایی حرکت کنید.

راه دسترسی به ساحل ناکلوآ پاتایا | Naklua Beach

یا از جاده Naklua Soi 22 یا از جاده  Soi 20 از میدان دلفین به سمت Naklua در حدود یک صد متر بروید.همچنین شما می توانید از طریق جاده   Naklua Soi 18 به ساحل Naklua دسترسی پیدا کنید

در رابطه با تور تایلند و راهنمای سفر به پاتایا و جاذبه های گردشگری پاتایا و همچنین انتخاب هتل های پاتایا میتوانید از مطالب توریاب استفاده کنید و یا سفرنامه پاتایا را خوانده و نظرات خود را پس از سفر از تور پاتایا به ما بگوئید.

23
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-پاتایا
پارک سنگی و مزرعه کروکدیل ها در پاتایا

پارک سنگی و مزرعه کروکدیل ها در پاتایا : این پارک سنگی به خاطر صخره ها و درخت های بزرگ و چند صد میلیون ساله اش، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری محبوب برای توریست ها و گردشگران تور پاتایا تبدیل شده است. اما این درخت و صخره های چند صد میلیون ساله به تنهایی معروف نشده اند، بخشی از این پارک به کروکدیل های اختصاص داده شده! این کروکدیل ها هر روز سر ساعات مشخصی، برنامه ها و شوهای جالب برگزار میکنند. به جز هزاران هزار کروکدیل در این مزرعه، حیوانات دیگری هم هستند که در این مزرعه زندگی میکنند مثل خرس ها، اسبها، فیل، گربه ماهی ها، مارماهی، شتر، ببر، شیر و آهو.

پارک سنگی و مزرعه کروکدیل ها در پاتایا

بازی و شو کروکدیل ها در پارک سنگی پاتایا

پارک سنگی پاتایا یک بخش جالب و عجیب به اسم بازی با کروکدیل و نمایش آن دارد. در این نمایش اول فردی با لباس قرمز رنگ وارد استخر کم عمقی میشود که حدود دوازده کروکدیل داخل آن است. در ابتدا دعا خوانده و بدن کروکدیل ها را با آب خیس کرده و حالا برنامه شروع میشود. این فرد قرمز پوش با بردن دست و سر خود به داخل دهان کروکدیل های شما را به وجد می آورد. اما عجیب تر از این، آنکه در آخر بزاغ تمساح را به نشانه مقوی بودن میخورد! همینطور به تماشاچیان هم پیشنهاد میکند که کمی از بزاغ را مزه کنند! بهتر است اگر به دیدن این نمایش رفتید گوشه ترین قسمت بنشینید تا به شما پیشنهاد نشود!! در آخرین قسمت از این نمایش میتوانید با پرداخت صد بات روی پشت کروکدیل نشسته و عکس یادگاری بگیرید.

بازی و شو کروکدیل ها در پارک سنگی پاتایا

رستوران پارک سنگی پاتایا

این رستوران کمی عجیب به نظر میرسد. به این صورت که زیر پای شما مردابی قرار داشته و تمساح ها زیر پای شما شنا میکنند! البته عجیب تر آنکه فردی کمی گوشت مرغ را به یک طناب و چوب وصل کرده و آن را آویزان نگه میدارد تا توریست ها و گردشگران تور پاتایا گوشت را پایین تر آورده و تمساح ها با پرش گوشت را بگیرند. شما میتوانید با پراخت دویست بات، عکس های چاپ شده خود را روی بشقاب ها بگیرید. 

رستوران پارک سنگی پاتایا

23
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-پاتایا
هتل مرلین پوکت تایلند

هتل 4 ستاره ساحلی مرلین پوکت تایلند"merlin phuket beach resort" از مجموعه مرلین و اززیر مجموعه هتلهای تایلند  در ساحل پوکت میباشد.موقعیت جغرافیایی هتل در پوکت تایلند به شرح زیر است:

هتل مرلین پوکت تایلند

هتل مرلین پوکت تایلند

فاصله هتل مرلین از:

 •  فرودگاه بینالمللی پوکت 46 کیلومتر / 60 دقیقه.
 •  شهر پوکت 16 کیلومتر / 40 دقیقه.
 •  ساحل پاتونگ پوکت 3 کیلومتر / 5 دقیقه.​

هتل مرلین پوکت بهشت پنهان لوکس که در سال 2005 و 2009 توانسته جایزه انتخاب مسافرین تور پوکت را در کارنامه خود ثبت کنند. این هتل همچنین استانداردهای بین المللی برای سیستم مدیریت زیست محیطی را در سال 2004 را کسب نموده است.اطاقهای هتل دارای تلویزیون ال سی دی کابلی و ماهواره ای و تمام امکانات میباشد.همچنین اینترنت هتل رایگان است.

اطاقهای هتل مرلین پوکت تایلند:

 • SUPERIOR تعداد 119 اتاق 41 متری
 • DELUXE تعداد 209 اتاق 43 متری
 • PREMIUM DELUXE BEACHFRONT تعداد 42 اتاق 43 متری
 • POOL ACCESS تعداد 37 اتاق 41 متری
 • MERLIN SUITE تعداد 6 اتاق 82 متری
 • PRESIDENTIAL SUITE​ تعداد 1 اتاق 113 متری

رستورانهای هتل:

 • BHUKIT COFFEE SHOP غذاهای بین المللی و آسیایی با 204 صندلی
 • LA GONDOLA غذاهای ایتالیائی  با 60 صندلی
 • CHANG THAI غذاهای تایلندی با 66 صندلی
 • AT SEA  غذاهای تایلندی با 66 صندلی
 • THEA'S COFFEE SHOP غذاهای تایلندی با 66 صندلی
 • ZEA BAR غذاهای مدیترانه ای با 82 صندلی
 • LOBBY LOUNGE عصرانه  با قهوه  با 92 صندلی
 • SABAI CLUB دارای،بلیارد، دارت و ... با 40 صندلی​

​امکانات هتل مرلین پوکت تایلند:

3 استخر بزرگ.  ساعت کار استخر هتل:08:00-8:00 

 • 1،150 متر مربع.
 • 1،715 متر مربع.
 • 1،015 متر مربع.
 • سالن تناسب اندام
 • زمین تنیس
 • سالن مجهز کنفرانس با ظرفیت 15 الی 800 نفر با 4 اتاق مجزا و برگزاری مراسم جشن و عروسی و ماه عسل در تایلند

آب درمانی و سالنهای اسپا هتل مرلین:

 • حمام جکوزی 
 • حمام بخار 
 • درمان های عصب صورت
 • سالن ابریشم: جوانی پوست صورت 
 • درمان و صورت با آلوئه ورا 
 • گیاهان داروییتایلندی  پاک کننده پوست صورت
 • جلبک دریایی 
 • اسکراب بدن
 • درمان با نمک گیاهی 
 • ماساژREMEDY 
 • ماساژ آروماتراپی بدن 
 •  ماساژآرامش بخش تایلندی
23
(0) نظر
برچسب ها : پوکت-تایلند-هتل
هتل بست وسترن پوکت تایلند

هتل سه ستاره بست وسترن پوکت با 240 اطاق و سه استخر رو باز در محیطی استوایی و زیبا، یک رستوران و یک سالن اسپا با چشم انداز اقیانوس یکی از مجلل ترین هتل ها ی سه ستاره پوکت به شمار می آید.

هتل بست وسترن پوکت تایلند

هتل BEST WESTERN در ساحل کارن یکی از زیبا ترین سواحل پوکت قرار دارد هتل از سمتی با دریای آندامان و از سمتی دیگر با تپه های استوایی احاطه شده ، نخل های نارگیل در محوطه ی هتل و شن های نرم ساحل کارن مکان مناسبی برای تماشای دیدن طلوع خورشیدبرای گردشگران تور پوکت فراهم آوردند.از هتل بست وسترن با 12 دقیقه رانندگی به ساحل پتونگ خواهید رسید. هتل از شهر پوکت 25 کیلومتر و از فرودگاه بین المللی پوکت 65 کیلومتر فاصله دارد.دهکده کارن در نزدیکی هتل بست وسترن پوکت محلی سر زنده و مملو از رستوران های غذا های سنتی کافه ها و مراکز سرگرمی متنوع است. رستوران اوشن ویو علاوه بر چشم انداز زیبای ساحل منوی کاملی از انواع غذاهای کبابی، دریای و فرنگی را داراست. اطاق ها با پنجره های بزرگ و چشم انداز دریا و باغ در سه نوع سوپریور، دلاکس و دلاکس خانواده در اختیار مسافران قرار میگیرند وشامل بالکن خصوصی، دوش آب سرد و گرم، یخچال بزرگ، ماهواره،سشوار،قهوه و چای ساز، تهویه مطبوع هستند. از جمله دیگر خدمات هتل می توان به استخر کودکان، سونا، سالن ورزشی،اطاق بازی،خشک شویی، اتوشویی،اینترنت وای فای،صرافی،اجاره اتوموبیل و موتورسیکلت و قهوه رایگان در کافه ی هتل به صورت بیست و چهار ساعته نام برد.

22
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-پوکت-هتل
هتل آنانتارا لاوانا ساموئی تایلند

هتل پنج ستاره آنان تارا لاوانا ساموئی واقع در ساحل بوفوت در شمال جزیره ساموئی با طراحی متفاوت از دیگر هتل های جزیره اقامت لوکس و منحصر به فردی را برای مسافران جزیره ساموئی برنامه ریزی کرده است.

هتل آنانتارا لاوانا ساموئی تایلند

106 اطاق هتل ANANTARA ساموئی در سه تیپ اطاق جذاب و پنج تیپ سوئیت خیره کننده با دکوراسیون معاصر تایلندی، با پنجره های بزرگ برای استفاده ی هرچه تمام تر از نور و هوای دلپذیر روز و بالکن خصوصی، برای سلایق مختلف، طیقه بندی شده است.

هتل آنانتارا لاوانا ساموئی تایلند

حداقل امکانات اطاق ها عبارت هستند از: دوش آب، مینی بار،چای و قهوه ساز، گاو صندوق الکتریکی، تلویزیون ال سی دی، ماهواره، دی وی دی پیلر، میز کار با پریز برق، اینترنت پر سرعت وای فای، تهویه مطبوع با امکان تنظیم قسمت های مختلف یه صورت جداگانه، تلفن، تشک یوگا و کیف ساحل. اطاق های هتل پنج ستاره آنان تارا لاوانا ساموئی از 32 تا 80 متر مربع وسعت داشته و امکانات مختلفی مانند فضای غذا خوری جداگانه در بالکن استخر اختصاصی و... به اطاق های بزرگ تر اضافه میشود.

هتل آنانتارا لاوانا ساموئی تایلند

رستوران ماه کامل در هتل پنج ستاره آنان تارا لاوانا ساموئی، با چشم انداز برکه نیلوفر آبی در کنار استخر و رو به ساحل با منوی کاملی از انواع غذاهای تازه دریایی پذیرای میهمانان می باشد. رستوران "های تاید" سرویس صبحانه و سرو انواع غذای تایلندی و بین اللملی را در طول روز عهده دار گردشگران تور تایلند است. کافه لبه ی اقیانوس در ساحل و "اکلیپس بار" مکان هایی برای صرف میان وعده و نوشیدنی در طول روزهستند و رستوران داینینگ بای دیزاین در فضای باز روی شن های ساحل مکان رومانتیکی برای سرو خصوصی غذا برای میهمانان مهیا کرده است. هتل پنج ستاره آنان تارا لاوانا ساموئی لیست بلندی از سرگرمی ها برای مسافران مهیا کرده تا هیجان را چاشنی آرامش ساحل بوفوت کند، انواع ماساژدر سالن اسپا، انواع ورزش های آبی، یوگا، کلاس های آشپزی و هنرهای دست ساز سنتی، مثال هایی از سرگرمی های برنامه ریزی شده هتل می باشد. هتل تا ساحل بوفوت600متر، تا منطقه ی تجاری توریستی دهکده ماهیگیران1.2 کیلومتر، تا ساحل بانگراک 4کیلومتر، تا اسکله بوفوت1.1 کیلومتر و تا فرودگاه بین المللی ساموئی 15 دقیقه فاصله دارد.

23
(0) نظر
برچسب ها : هتل-تایلند-ساموئی
X