تورياب
ساحل پرَنبوری بانکوک Pranburi
ساحل پرَنبوری بانکوک Pranburi در فاصله 30 کیلومتری هواهین است.

ساحل پرَنبوری بانکوک Pranburi از دو واژه تشکیل شده است. پرَن Pran  به معنی دهانه رودخانه و بوری 'Buri' به معنی شهر است. ساحل پرَنبوری دارای خورشید، شن و ماسه، سواحل بکر، آبهای روشن در خلیج تایلند است و مانند مابقی روستاهای تایلند روستای جذاب محلی با چندین جاذبه زیست محیطی و فقط 30 کیلومتری از جنوب هوآ هین  فاصله دارد و اینهادلیل اصلی محبوبیت ساحل پرَنبوری هستند. پرّنبوری دیگر یک روستای ساحلی خواب آلود نیست، و دارای هتل ها ی بین اللملی فوق العاده لوکس و اقامتگاه های بسیار مقرون به صرفه  که از هم جدا شده اند تا حفظ حریم خصوصی و انحصار خود را گسترش دهند. در نهایت، آنچه که مردم را به این بخش از کشور جذب می کند، حس بی نظیری از حفظ حریم خصوصی آن است.ورزش و فعالیت های پرطرفدار شامل قایقرانی، اسکله، قایقرانی سریع یا همان جت اسکی ، قایق موز، والیبال ساحلی و فوتبال است.فروشندگان ساحلی پرَنبوری با وعده های غذایی  مانند اسنک و میوه های تازه (قطعه قطعه شده در اندازه ناهار)، ماهی مرکب عمیق و میگو، مشغول به کار هستند. بعضی از فروشندگان نیز وجود دارند که صنایع دستی را می فروشند فروشندگان شاد و دوستانه هستند که به ندرت باعث اذیت شما می شوند.امکانات عمومی در ساحل Pranburi مانند سرویس های بهداشتی و دوش در هیچ یک از سواحل Pranburi وجود ندارد. با این حال، اگر شما در ساحل اصلی هستید، در رستوران ها در این شهر یا البته در استراحتگاه ها، دستشویی وجود دارد که برای استفاده منحصر به فرد از مهمان ها طراحی شده است.

 ساحل پرَنبوری بانکوک Pranburi

بهترین مناطق در پرَنبوری بانکوک برای بازدید:

  • پارک ملی خائو سام روی یوت Khao Sam Roi Yot National Park
  • پارک ملی کائنگ کراچان Kaeng Krachan National Park
  • غار فرا یا ناخون Phraya Nakhon Cave

 در رابطه با تور تایلند و راهنمای سفر به بانکوک و جاذبه های گردشگری بانکوک و همچنین انتخاب هتل های بانکوک میتوانید از مطالب توریاب استفاده کنید و یا سفرنامه بانکوک را خوانده و نظرات خود را پس از سفر از تور بانکوک به ما بگوئید.

23
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-بانکوک
کارهایی که در تایلند نباید انجام داد

کارهایی که در تایلند نباید انجام داد! : تایلند که سالیان سال است، مورد استقبال بسیاری از توریست ها و گردشگران در سراسر جهان قرار گرفته، علاوه بر جاذبه های گردشگری، مراکز تجاری و تفریحی و ... که داشته، فرهنگ جالبی نیز دارد. مردمان این کشور آسیایی، خونگرم و مهربان بوده و همیشه لبخند به لب دارند. اما آداب و رسوم خاصی داشته که یک توریست و گردشگر، قبل از سفر تور تایلند خود باید درباره آنها بداند تا ناخواسته کسی را ناراحت نکند. در ادامه با لست تورز همراه باشید تا با این قوانین آداب معاشرت تایلندی های آشنا شوید

به آغوش گرفتن راهبان

مردم تایلند پیرو مذهب بودایی هستند. در این کشور نیز معبدهای بسیاری وجود دارد، بنابراین راهبان بسیاری در آن زندگی می کنند. در تایلند راهبان به شدت مورد احترام قرار میگیرند. به آغوش کشیدن و بغل کردن آن ها ممنوع است. این راهبان تایلندی، اجازه ندارند به هیچ زنی دست بدهند. و جالب اینجاست که بدانید، بین یک زن و یک راهب، حق با راهب است. حتی اگر در یک اتوبوس باشید، نمیتوانید کنار هم بنشینید، و حتما باید یک صندلی خالی بین شما باشد و یا حق نشستن روی صندلی خالی نیز برای راهبان است!

به آغوش گرفتن راهبان

درآوردن کفش در بعضی مکان های عمومی

مردم تایلند معمولا کفش هایی مثل صندل و دمپایی های سبک به پا دارند. علت استفاده از آن ها نیز به خاطر احترام است. توریست ها و گردشگران تور تایلندنمیتوانند با کفش و یا دمپایی وارد معبدها، خانه و یا حتی بعضی از فروشگاه ها شوند! وارد شدن با کفش به این مکان ها، به معنی بی احترامی به حضار است. به همین خاطر است که جلوی درب هر مکان عمومی، سیل کفش ها را میبینید. پیشنهاد می شود در سفر تور تایلند خود، کفش هایی را انتخاب کنید که در آوردن و پوشیدنشان راحت و سریع باشد.

درآوردن کفش در بعضی مکان های عمومی

از پای خود استفاده نکنید!

استفاده کردن از پای خود، برای اشاره کردن به چیزی یا کسی، و یا حتی استفاده کردن از آن برای کارهای ساده ای مثل جلوگیری از بسته شدن درب، بی احترامی بوده و یک اشتباه نابخشودنی محسوب می شود. چرا که تایلندی ها معتقدند پا، عضو کثیف و آلوده بدن است. به همین خاطر اشاره کردن با آن و یا انجام دادن کاری، بسیار زشت است. همینطور استفاده از انگشتان پا به سمت راهب ها و یا مجسمه بودا به معنی فحش و ناسزا می باشد.

از پای خود استفاده نکنید!

احترام به خاندان سلطنتی تایلند

نکته دیگری که توریست ها و گردشگران تور تایلند نباید فراموش کنند این است که، هرگز به خاندان سلطنتی تایلند توهین و بی احترامی نکنند! این خاندان بین مردم تایلند بسیار محبوب و مورد احترام بوده، تا حدی که در روزهای بزرگداشت پادشاه نیز، جشن های بزرگی برپا می کنند. توهین به خاندان سلطنتی برای هر فردی مجازات دارد. تا حدی که اگر سکه ای روی زمین باشد، نباید پا روی آن بگذارید. همانطور که گفته شد، پا عضو کثیفی در بین مردم تایلند بوده و اینکار بی احترامی بوده و برای فرد مجازات دارد.

احترام به خاندان سلطنتی تایلند

پوشش صحیح در شهر

همانطور که میدانید، تایلند یک کشور گرمسیر است. به همین خاطر سواحل آن همیشه شلوغ از توریست ها و گردشگران تور تایلند بوده که مشغول به انجام تفریحات آبی و یا آفتاب گرفتن هستند. تایلند زیباترین سواحل دنیا را داشته و از رایج ترین کارهایی که توریست ها در آن ها انجام میدهند آفتاب گرفتن است. اما نکته ای که توریست ها و گردشگران تور تایلند در سواحل باید رعایت کنند، پوشش درست و استفاده از مایوهای پوشیده است. پوشیدن مایو و لباس های بسیار باز در این مکان ها قابل قبول نبوده و از نظر مردم محلی، بی احترامی است.

پوشش صحیح در شهر

اشاره با انگشت دست ممنوع!

یکی از رایج ترین کارهایی که روزانه انجام میدهیم، اشاره کردن با انگشت برای نشان دادن چیزی یا صدا کردن کسی است. باید بدانید، اشاره کردن با انگشت در تایلند، کار زشت و ناپسندی است! اگر در تایلند کسی را با انگشت دست و یا سوت زدن صدا کرده و از او درخواست چیزی کنید، برای او به این معنی است که او را مثل سگی بی ارزش فرض کرده و دچار دردسر خواهید شد. در اینجور مواقع بهتر است دست خود را طوری بگیرید که کف دست رو به زمین بوده و انگشت ها بسته است.

اشاره با انگشت دست ممنوع!

سر یک تایلندی را لمس نکنید

برای تایلندی ها، سر که بالاترین قسمت بدن است، یک عضو بسیار قابل احترام و مهم است. به همین خاطر لمس کردن آن ممنوع است. حتی اگر اتفاقی دستتان به سر کسی برخورد کرد، سریع از او عذرخواهی کنید. لمس و ناز کردن سر یک تایلندی کار زشتی است. حتی تایلندی ها قانون نانوشته ای دارند که می گوید "سر یک تایلندی برای لمس کردن نیست" بنابراین اگر سر یک کودک تایلندی را نوازش کردید و او شما را با قیافه ای درهم نگاه کرد، تعجب نکنید.

سر یک تایلندی را لمس نکنید

از چنگال یا چاقو استفاده نکنید

غذاهای تایلندی به قدری نرم هستند که از چاقو برای خوردن استفاده نشود. علاوه بر این در بیشتر رستوران ها، چاقو داده نمی شود. در تمام رستوران های دنیا، حین سرو غذا، قاشق و چنگال داده می شود، در تایلند نیز همینطور است. اما نکته که به آن توجه کنید این است که از چنگال برای خوردن استفاده نکنید! یعنی چنگال را وارد دهان نکنید، اینکار بی احترامی به جمع است. تایلندی ها اعتقاد دارند تنها قاشق باید دهان را لمس کند.

از چنگال یا چاقو استفاده نکنید

سوت نزنید

تا اینجا باید متوجه شده باشید که تایلندی ها افراد خرافاتی هستند. یکی دیگر از عجیب ترین چیزهایی که روی آن حساس هستند سوت زدن است. سوت زدن در تایلند به معنی فراخوانی ارواح شیطان است. بنابراین اگر دیدید که شب صدای سوت به گوش رسیده و مردم مضطرب هستند، تعجب نکنید! تایلندی ها معتقدند، سوت زدن بدشانسی بزرگی به همراه داشته، بنابراین توریست ها و گردشگران تور تایلند باید سعی کنند اینکار را انجام ندهند.

سوت نزنید

22
(0) نظر
برچسب ها : تایلند
ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک
ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک نزدیکترین جزیره و ساحل به بانکوک میباشد

ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک فرار از شلوغی شهر بانکوک (بانکوک بزرگترین شهر در جنوب شرق آسیا)و صرف یک روز در یک جزیره گرمسیری زیبا! ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک در نزدیکی سواحل پاتایا واقع شده و نزدیکترین جزیره به بانکوک است با دو ساعت رانندگی از جنوب بانکوک، شما را به معبد معروف ساحلی پاتایا می برد. در اینجا شما برای یک سفر کوتاه به جزیره زمرد سبز کوه لان Koh Larn و ساحل کوه لان میرسیدو سواحل شن نقره ای و ماساژ گرم منتظر شماست.البته باید بدانید جزیره کو لان بانکوک در 7 کیلومتری پاتایا قرار دارد و ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک انتخاب مناسب برای تمام افرادی است که در Bangkok کار می کنند. بعد از ساعت ها کار در روز جمعه، می توانند در اتوبوس از ایستگاه اِک کامای Ekkamai به پاتایا بروند که هر 20 تا 30 دقیقه در این مسیر اتوبوسها وارد ایستگاه میشوند و از ایستگاه اِک کامای Ekkamai کمی بیش از 2 ساعت طول می کشد تا به ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک برسید.بدلیل نزدیکی این ساحل به شهر پاتایا شما می توانید در شهر پاتایا یا در Koh Lan  شب را استراحت کنید.

ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک

راه رسیدن به ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک:

بهترین مسیر از طریق عبور از بندر Bali Hai در پاتایا است و همچنین استفاده از اتوبوس ها و مینی ون ها از ایستگاه اتوبوس Ekamai در شرق بانکوک که هر کدام مزایای مختلفی دارند، اتوبوس های بزرگ دارای فضای زیادی برای چمدان هستند و فقط بسیار کم و راحت هستند. اما اگر مسافرت تور بانکوک شما با یک کوله پشتی کوچک باشد، قطعا با مینی ون ها که سریعتر حرکت می کنند و مهمتر از همه، مسافران را مستقیما به ساحل بالی هو در پاتایا می رسانند. مناسبتر میباشد اتوبوس و ون ها حدود 150 بات از بانکوک به پاتایا هزینه دارد.همچنین شما می توانید از طریق کشتی از پاتایا با پرداخت 30 بات در عرض 45 دقیقه به ساحل کوه لان Koh Lan بانکوک. برسید و تاکسی شاتل در همه جا است و شما را به ساحل می برد. من ساحل Thien را توصیه می کنم چون بسیار آرام و ساکت است.ساحل کوه لان ساحل تمیز و دارای دریا کریستال روشن است. شما می توانید صندلی با چتر آفتاب را با 30 بات اجاره کنید.

ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک

کوه لارن بانکوک یک جزیره نسبتا کوچک عمدتا جنگلی و کوهستانی و بسیار سرسبز است ، چندین نقطه از بالای جزیره وجود دارد که ارزش دیدن دارند به این معنی که شما می توانید به راحتی بین اسکله و سواحل اصلی پیاده شوید، بنابراین واقعا مهم نیست که به کدام اسکله آن وارد میشوید ویا جایی که می خواهید اقامت کنید. همواره اجاره  موتورسیکلت ارزان در دسترس خواهد بود، اما برای راحت تر شدن سفر در جزیره کوه لارن ساحل تاوان Tawaen Beach که ساحل توریستی محبوب و بزرگترین ساحل در کوه لارن که در آن اکثر هتل ها کافه ها، مغازه ها، خانه های ییلاقی وجود دارد را انتخاب کنید. ساحل تاوان تقریبا یک کیلومتر طول دارد

 ساحل کوه لان (Koh Lan (Laan بانکوک

فعالیت های ورزشی و آبی ساحل مانندقایقرانی با قایق موز، قایق های موتوری، اسکی جت میباشد. ساحل تاوان در آخر هفته ها بسیار شلوغ است و توسط شمار زیادی از گردشگران چینی محاصره شده است. لازم به توضیح است که هتلهای کوه لارن بانکوک در مقایسه با پاتایا گرانتر میباشند.ساحل دیگر جزیره کوه لان بانکوک ساحل سامه که در سمت غرب جزیره قرار دارد میباشد و دارای رستوران ها، فروشندگان و ورزش های آبی بسیار کمتری نسبت به ساحل تاوان است.

 در رابطه با تور تایلند و راهنمای سفر به بانکوک و جاذبه های گردشگری بانکوک و همچنین انتخاب هتل های بانکوک میتوانید از مطالب توریاب استفاده کنید و یا سفرنامه بانکوک را خوانده و نظرات خود را پس از سفر از تور بانکوک به ما بگوئید.

23
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-بانکوک
هتل آماری پوکت تایلند

هتل 4.5 ستاره آماری پوکت تایلند دارای لوکیشن دیدنی و جذاب از دریای آندامان با 380 اتاق و سوئیت، لوکس جدیدبا نمای اقیانوس از ساحل خصوصی هتل است آماری دارای 2 استخر در فضای باز با کلاس آبگرم در سطح کلاس یک جهانی و 2 رستوران و اینترنت  Wi-Fiرایگان موجود در فضاهای عمومی است.

هتل آماری پوکت تایلند

هتل در جنوب شهر پوکت،قرار دارد کمتر از 1.6 کیلومتر از جاده شب زنده داری بنگلادش  وبازار Jungceylon و 11 کیلومتراز سیمون کاباره فاصله دارد. خدمات شاتل رایگان به ساحل کاتا پوکت براحتی قابل دسترس است.هتل 55 دقیقه از فرودگاه بین المللی پوکت فاصله دارد. ویژگیهای اتاقهای هتل دارای فضای روشن و با روح همراه با بالکن خصوصی و منظره زیبا  خلیج است. امکانات اتاقهای هتل آماری عبارتند از تلویزیون ماهواره ای، پخش دی وی دی و چای / قهوه ساز و  طیف گسترده ای از درمان های زیبایی. آرامش بخش و ماساژ تایلندی که در مرکز تناسب اندام هتل فراهم شده است.رستوران غذاهای ایتالیایی، و خدمات آشپزی تایلندی. ناهار خوری بین المللی در رستوران اسکله بخش دیگری از امکانات هتل میباشد

تگها: هتلهای تایلند تور تایلند

23
(0) نظر
برچسب ها : تایلند-هتل
X